Roxana Suárez i Sebastián Achával - Polski

Roxana Suárez zaczęła słuchać tanga jeszcze w łonie matki, która chadzała na milongi organizowane przez jej babkę, Martitę, w okolicach Congreso. Dorastała zewsząd otoczona tangiem - obserwując najlepszych tancerzy tamtych czasów, od najmłodszych lat ćwicząc na milongach Buenos Aires i ucząc się u najlepszych mistrzów.

Sebastián Achával poznał tango w wieku 15 lat. Kolega zapisał go do szkoły tanga, i tak zaczęła się jego największa życiowa przygoda. Urodzony i wychowany w Neuquén, postanowił przenieść się do Buenos Aires, żeby swoje zawodowe życie związać z tangiem. W 2005 roku wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Tanga, które wygrał w kategorii Tango de Salón, razem z Ximeną Gallicchio.

Roxana i Sebastián zaczęli pracować razem w lutym 2007. Od tego czasu udzielają lekcji grupowych i indywidualnych w najbardziej znanych szkołach i milongach w Buenos Aires i występują na najsłynniejszych parkietach miasta. Uczą też na najważniejszych festiwalach w Ameryce, Europie, Azji i Oceanii.

źródło: www.roxanaysebastian.com

Tłumaczenie: Katarzyna Maciejczyk